Akcja „SMOG”. Skontrolowano ponad 1300 pojazdów.

źródło: https://pixabay.com/pl/
źródło: https://pixabay.com/pl/
- REKLAMA -

Podkarpacka policja podsumowała działania ogólnopolskiej akcji „SMOG”. Skontrolowano ponad 1300 pojazdów. Polegało to na kontroli samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, szczególnie pod względem nadmiernej emisji spalin do atmosfery.

Jak podaje Komenda Wojewódzka PolicjiFunkcjonariusze za pomocą dymomierza sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Podjęte działania miały na celu usunięcie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie, głównie pod względem nadmiernej emisji spalin do atmosfery. Takie działania wykonywane są systematycznie, przez policjantów ruchu drogowego.  Taka inicjatywa pozwoli na wskazanie i wyeliminowanie samochodów, które przekraczają normy emisji spalin z ruchu.

Ogólnopolskie działania “SMOG” odbyły się w środę. Na terenie województwa podkarpackiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 1325 pojazdów. W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych. – podaje Komenda Wojewódzka Policji

- REKLAMA -