Poszukiwania zaginionego Błażeja Lepiarczyka nadal trwają

Błażej Lepiarczyk
Fot. Archiwum Rodzinne
- REKLAMA -
W dniu 8 lipca br. rodzice poszukiwanego mężczyzny odebrali list, który został wysłany przez ich syna br. z urzędu pocztowego mieszczącego się na terenie Rzeszowa.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Komisariatu IV w Krakowie, prowadzącego czynności poszukiwawcze przybyli do Rzeszowa, a następnie do Głogowa Młp.  Ustalili, że monitoring w tym rejonie zarejestrował mężczyznę przypominającego osobę poszukiwaną. Wytypowane zostały miejsca, w które mógł udać się mężczyzna po wizycie na poczcie. Następnie ujawniono, że na monitoringu znajdującym się przy dworcu PKS w Rzeszowie widać jak mężczyzna kupuje bilet. Ustalono, że został on kupiony do miejscowości Głogów Małopolski. Następnie policjanci udali się do Głogowa Małopolskiego. Monitoring w tej miejscowości zarejestrował, jak mężczyzna wysiada z autobusu – mówi Piotr Szpiech, rzecznik Krakowskiej Policji.

Joanna Lepiarczyk, siostra zaginionego, podała na swoim profilu na fb informację, iż kamery monitoringu w Rzeszowie zarejestrowały, że zaginiony Błażej był ubrany w szarą koszulkę, spodnie moro i miał na ramieniu granatowo-czarną torbę. Rodzina zaginionego prosi o kontakt wszystkie osoby mające jakożkolwiek informacje w sprawie Błażeja.

W dniu 9 lipca policjanci prowadzili w Głogowie Młp. działania polegające na ustaleniu, w jakim kierunku mógł udać się mężczyzna. W poszukiwania włączyli się policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim, policyjny przewodnik z psem służbowym oraz strażacy z OSP.

10  lipca w Głogowie Małopolskim kontynuowano intensywne działania poszukiwawcze, w których uczestniczyło 28 policjantów oraz 28 strażaków. Sprawdzone zostało m.in. lotnisko znajdujące się w Jasionce.

Od 11 lipca trwają dalsze czynności poszukiwawcze, w których udział biorą także policjanci z rzeszowskich oddziałów prewencji oraz ogniwa konnego KWP w Rzeszowie. Sprawdzone są m.in. tereny leśne znajdujące się w Głogowie Małopolskim. W poszukiwaniach współpracuje straż leśna z nadleśnictwa w Głogowie Małopolskim.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komisariatem Policji IV w Krakowie pod nr tel.  12-61-51-093, 12-61-51-234, 12-61-51-025, 112, 997 – mówi Szpiech Piotr, Rzecznik Krakowskiej Policji

 

 

- REKLAMA -