Przegrana w półfinale

fot. PZPS
- REKLAMA -
W dniu 13.07.2019 roku Polska reprezentacja rozegrała swój półfinałowy w finale Final Six. Niestety tym razem reprezentacja Rosji okazała się zdecydowanie silniejsza.

w tym meczu składy były następujące:
Polska: Muzaj, Komenda, Kwolek, Bednorz, Kłos, Huber, Popiwczak(L), oraz Łukasik, Kaczmarek, Janusz

Rosja: Volkov, Politaev, Kliuka, Kurkaev, Kobzar, Iakovlev, Golubev(L), oraz Kovalev

Pierwszą partię zaczęła zdecydowanie lepiej reprezentacja Rosji. Już na początku popisywali się lepszymi zagrywkami. To sprawiło, że na pierwszej przerwie technicznej wygrywali z kadrą Polski 8:3. Przy stanie 9:5 dla Rosji Vital Heynen zdecydował się na zmianę Piotra Łukasika za Bartosza Bednorza. Do drugiej przerwy technicznej kadra Polski nie potrafiła zaskoczyć w żadnym elemencie, w wyniku czego przegrywali już 16:10. W wyniku wysokiej przewagi reprezentacji Rosji trener kadry Polski zdecydował się na przeprowadzanie podwójnej zmiany. Lecz i ta zmiana nie dałą zbyt wiele. Polska przegrała pierwszego seta 25:19.

Drugą partię także zdecydowanie lepiej zaczęła reprezentacji Rosji. Już na początku seta w wyniku lepszej zagrywki zaczęli ustawiać sobie grę. Przy stanie 4:1 Vital Heynen poprosił o czas. To przyniosło oczekiwane efekty. W wyniku dobrej zagrywki Hubera Polacy szybko doprowadzili do remisu po 6. To sprawiło, że szkoleniowiec kadry Rosji poprosił o czas. Potem jednak Rosjanie, dzięki dobrej zagrywce i grze na kontrze, szybko zaczęła znowu osiągać przewagę. W wyniku tego prowadzili na drugiej przerwie technicznej już 16:11. Po tej przerwie Polacy powoli zaczęli odzyskiwać odrabiać starty, właśnie dzięki głównie lepszej zagrywce. W wyniku tego doprowadzili do remisu po 22. Zacięty bój na przewagi toczył się do końca seta. Lepsza gra Polski pozwoliła na wygranie tej drugiej partii 26:24.

Trzecią odsłonę obie reprezentacje zaczęły zdecydowanie wyrównanie do pierwszej przerwy technicznej. Potem jednak Rosjanie znów zaczęli grać lepiej na zagrywce. W wyniku tego Vital Heyenen przy stanie 10:7 poprosił o czas. To przyniosło znowu pożądane efekty, ponieważ Polacy szybko doprowadzili do remisu po 11. Dobra gra Polaków pozwoliła także wyjść na prowadzenie. Dzięki lepszym zagrywkom i grze blok-obrona nasza kadra prowadziła już na drugiej przerwie technicznej 16:13. Po tej przerwie Rosjanie znowu szybko doprowadzili do remisu po 16. Gra punkt za punkt pomiędzy obiema drużynami toczyła się do stanu po 19. Potem minimalną przewagę osiągnęła znów reprezentacja Rosji co skończyło się wygraną przez nich seta wynikiem 25:22.

Czwartą partię znowu zdecydowanie lepiej zaczęli Rosjanie. Już na początku osiągnęli przewagę 4:1. Tak jak w poprzednich setach ich mocną stroną był element przesuniętej krótkiej. Wysoka, bo siedmiopunktowa przewaga utrzymywała się do końca seta.

- REKLAMA -