WiMBP w Rzeszowie ogłasza Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Pióro Pegaza 2019 – Pieśń domowa

Mat. WiMBP
- REKLAMA -
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ogłasza Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Pióro Pegaza 2019 – Pieśń domowa.

 

Przewodnim tematem tegorocznej – V edycji jest napisanie pieśni domowej nawiązującej do obchodów 200-setnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki oraz ustanowienia przez Senat i Sejm RP Roku Moniuszkowskiego. W tym roku WiMBP w Rzeszowie pragnie zainspirować twórców do kreacji pieśni – gatunku literackiego poezji lirycznej – poprzez przyjrzenie się tradycji narodowej zakorzenionej w twórczości Stanisława Moniuszki.

Mat. WiMBP

W poetyckie szranki mogą stanąć zarówno doświadczeni twórcy, jak i ci, którzy do tej pory tworzyli wyłącznie „do szuflady”. Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że każdy może wziąć w nim udział. Warunkiem jest przesłanie pracy zgodnie z wymaganiami zawartymi
w Regulaminie – nigdy nie publikowanego, ani nie nagrodzonego utworu, napisanego w języku polskim. Pozostałe szczegóły, Regulamin oraz Karta Zgłoszenia są dostępne na stronie www.wimbp.rzeszow.pl. Utwory należy przesyłać do 31 sierpnia 2019 r.

 

- REKLAMA -