Śmiertelny wypadek w Nowej Wsi

Śmiertelny wypadek w Nowej Wsi
Fot. Policja Podkarpacka
- REKLAMA -
Śmiertelny wypadek w Nowej Wsi. kierujący peugeotem partnerem potracił rowerzystę, który zmarł na miejscu.

– Po godzinie 15 w Nowej Wsi w rejonie basenu kierujący peugeotem partnerem 55 latek, potracił rowerzystę. Potrącony rowerzysta mimo reanimacji zmarł. Policjanci Ustalają okoliczności wypadku i tożsamość ofiary – poinformowała nas Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Fot. Policja Podkarpacka

Pas ruchu w kierunku Rzeszowa jest zablokowany. Ruch odbywa się wahadłowo.

Podkarpacka Policja apeluje -pamiętajmy, że rowerzyści jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są znacznie bardziej narażeni na skutki zdarzeń drogowych. Kierujący jednośladami chcą czuć się bezpiecznie, ale muszą pamiętać, że wiele zależy od nich samych. Często poprzez niewłaściwe zachowanie przyczyniają się do spowodowania wypadków czy kolizji drogowych.

Przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku korzystania przez rowerzystów z kasków ochronnych czy kamizelek odblaskowych. Pamiętajmy jednak, że zakładając kask chronimy głowę przed groźnymi urazami. Kamizelka odblaskowa sprawia, że jesteśmy widoczni dla innych kierowców. Niebezpieczna jest także jazda w słuchawkach. Nie słysząc co się wokół nas dzieje, możemy nie być w stanie w porę zareagować.

 

- REKLAMA -