Kolejna wygrana Polaków

- REKLAMA -

W dniu 23.06.2019 roku kadra polskich siatkarzy wygrała z reprezentacją Włoch 3:2 i tym samym zakończyła czwarty weekend w Siatkarskiej Lidze Narodów. W kadrze Polski zagrał Resoviak, Marcin Komenda.

W poprzednich dwóch meczach polska reprezentacja wygrała z Argentyną i Serbią. Te mecze zakończyły się takim samym wynikiem. Uwagę może przykuć fakt, że w reprezentacji Włoch i Serbii brakowało najlepszych graczy takich jak min. Juantorena, Ivović, czy Atanasijević. Kadra Polski także zagrała po raz kolejny zmienionym składem. Niemniej jeżeli popatrzy się na składy najsilniejszych reprezentacji, to można zauważyć, że największe gwiazdy zaczynają dopiero wracać. Przykładem może być reprezentacja USA, w której dopiero w ten weekend zagrali tacy gracze Christenson czy Anderson. Jedynie kadra Argentyny zagrała swoim najsilniejszym zestawieniem.

W ten weekend odbyły się także mecze innych reprezentacji, w których grają rzeszowscy gracze. Reprezentacja Australii z Lukem Perry zagrała z Japonią(3:2 dla Japonii), Iranem(3:0 dla Iranu) i Portugalią(3:0 dla Australii). Reprezentacja Kanady z Nicolasem Hoagiem zagrała z Chinami(3:1 dla Kanady), Japonią(3:2 dla Kanady) i USA (3:1 dla Kanady).

Za tydzień kadra Polski leci do Lipska gdzie zagra ostatni turniej w walce o Final Six. Tam zmierzy się z reprezentacją Niemiec, Japonii i Portugalii.

- REKLAMA -