W niedzielę KMP w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar

Fot. Łukasz Kotulak
- REKLAMA -

W niedzielę (16 czerwca) na placu Farnym w Rzeszowie odbędzie się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie, na którą policja zaprasza wszystkich chętnych.

Sztandar jest wyrazem uznania za wysiłek i osiągnięcia w zakresie zapewnienia bezpieczeństwo mieszkańcom. Ufundował go społeczny komitet w skład którego weszli przedstawiciele władz samorządowych z Rzeszowa i okolic.

Uroczystości rozpoczną się mszą św. odprawioną w intencji policjantów i pracowników Policji. Następnie o godz. 15.00 na Placu Farnym rozpocznie się ceremonia wręczenia sztandaru.

Uroczystość będzie przebiegać według poniższego scenariusza:
• złożenie meldunku o rozpoczęciu uroczystości;
• podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego;
• wystąpienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie;
• ceremonia wręczenia sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie;
• wystąpienia zaproszonych gości;
• defilada kompanii honorowej.

O godzinie 16.00, w Białym Ogrodzie przy placu Farnym, rozpocznie się piknik i pokaz sprzętu policyjnego.

Zamieszczamy zdjęcia z piątkowych prób do uroczystości:

W związku z uroczystością, w niedzielę, 16 czerwca od godz. 12.00 do 17.30 zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice: plac Farny, ul. Kościuszki (od pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ul. Moniuszki). Utrudnienia na wyżej wymienionych ulicach miały miejsce również podczas prób do uroczystości w piątek w godz. od 10.00 do 14.00.

- REKLAMA -