Akcja charytatywna organizowana przez młodzież dla kolegi – “Piątka dla Mateusza”

Fot. ze strony pomagam.pl
- REKLAMA -

W dniu 12 czerwca (środa) uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 ul. Rejtana 30 w Rzeszowie zorganizują akcję charytatywną pod hasłem “Piątka dla Mateusza” na rzecz Mateusza Rejowskiego, który zapadł na nowotwór złośliwy: chłoniak ziarniczy.

Akcja odbędzie się w środę 12.06.2019 r. w godz. od 12.30 – 16.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 ul. Rejtana 30 w Rzeszowie.

– Koleżanki i koledzy w tym moja córa Julia, gdy tylko się dowiedzieli o poważnej chorobie kolegi – nowotwór złośliwy: chłoniak ziarniczy,  postanowili zorganizować kiermasz książek, gier, zabawek oraz innych  rzeczy na terenie szkoły ZSO4 w Rzeszowie (szkoła koło Millenium Hall). Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na terapię Mateusza w Niemczech, której koszt to ok. 60 tys. euro. – napisała do nas pani Anita Wesołowska – Kot.

W trakcie akcji będą miały miejsce także występy pokazujące czy to umiejętności piłkarskie, wokalne czy aktorskie młodzieży. Organizację akcji rówieśnicy Mateusza rozpoczęli samodzielnie w miniony piątek, a już zgłaszają się do pomocy uczniowie z innych szkół. Odpowiadają też znani ludzie. Pani Marta Niewczas przekazała na akcję swoje kimono z dedykacją! – podkreśla pani Anita.

W akcje pomocy dla Mateusza włączyli się także dorośli rzeszowianie. Informacje o akcji udostępniane są m.in. na profilach i grupach dyskusyjnych na portalach społecznościowych.

 

 

- REKLAMA -

1 KOMENTARZ