Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska: złożyliśmy zawiadomione do prokuratury na znieważenie flagi RP. Odpowiedź rzeczniczki Marszu: boję się o swoją rodzinę.

Materiał Organizatora II Marszu Równości w Rzeszowie
- REKLAMA -

Dziś o 11.00 pod Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się konferencja organizatorów manifestacji w obronie rodziny przed homopropagandą.

– W związku z publicznym znieważeniem flagi RP poprzez zastąpienie koloru czerwonego kolorami tęczy podczas manifestacji pn. „STOP zakazowi Marszu Równości w Rzeszowie”, która odbyła się 5 czerwca 2019 roku po godz. 18:00 na Rynku w Rzeszowie do prokuratury złożone zostało zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – napisali przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego.

 

Od przedstawicieli Ruchu Narodowego otrzymaliśmy treść „ZAWIADOMIENIA O MOŻLIWOŚCI POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA” złożonego do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. W zawiadomieniu czytamy m.in.:

-Niniejszym składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na publicznym znieważeniu flagi, kolorów oraz godła Rzeczpospolitej Polskiej poprzez:

– umieszczenie w białym pasie flagi godła Rzeczpospolitej Polskiej w taki sposób, że czerwone tło godła Rzeczpospolitej Polskiej zamieniono na tło w kolorach tęczy używanej przez środowiska homoseksualne, zwane często umownie LGBT,

– zastąpienia pasa czerwonego flagi państwowej pasem w kolorach tęczy używanych przez środowiska homoseksualne, zwane często umownie LGBT, oraz

– publiczne użycie tak zmienionej flagi przez osoby bliżej nieznane podczas manifestacji pn. „STOP zakazowi Marszu Równości w Rzeszowie”, która odbyła się 5 czerwca 2019 roku po godz. 18:00 na Rynku w Rzeszowie – wizerunek tych osób utrwalony został w materiałach prasowych (wydruki artykułów prasowych w załączeniu) – pisze w zawiadomieniu do prokuratury zgłaszający sprawę przedstawiciel Ruchu Narodowego.

Jako dowody wnioskodawca załączył m.in. fotografie i artykuły prasowe z www.rzeszow-news.pl autorstwa Marcina Kobiałki i Joanny Gościńskiej.

Zdaniem wnioskodawcy – Przytoczone fakty bez wątpienia wyczerpują znamiona czynu opisanego w art. 137 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku Kodeks Karny (Dz.U nr 88 poz. 533, z zm.) i dlatego wnoszę o wszczęcie postępowania w przedmiotowej sprawie oraz ściganie sprawców.

Poprosiliśmy organizatorów II Marszu Równości w Rzeszowie o skomentowanie nagrania. Rzeczniczka Marszu – Pani Patrycja Pawlak-Kamińską udzieliła nam obszernej wypowiedzi, którą publikujemy poniżej:

Panowie z organizacji narodowych, albo perfidnie kłamią, albo nie mają wiedzy jak działa obecnie ustawa o zgromadzeniach. Przed zmianą ustawy zgłoszenia mogły wpływać do Centrum Zarządzania Kryzysowego UM i było to traktowane jako wpływ do Urzędu Miasta Rzeszowa. Po zmianie ustawy zgłoszenie manifestacji trzeba składać na dziennik podawczy Urzędu Miasta. 

Mamy kopię wszystkich wpływów do UM (ze zanomizowanymi danymi), CZK przekazało zgłoszenia narodowców do Urzędu o wiele później niż nasze. Zatem argument pierwszeństwa panom zupełnie odpada. Dalej w kwestii „znieważenia flagi” – w zeszłym roku mieliśmy wysyp podobnych zawiadomień. Wszystkie zostały umorzone przez prokuratury. Zachęcam do zapoznania się z tekstem oko.press Orzeł na tęczowym tle to nie zniewaga [ANALIZA PRAWNA]. Czuję niesmak, że ludzie mieniący się „patriotami” nie mają pojęcia jak wyglądają polskie barwy i symbole narodowe. Zachęcam ich do przeczytania przepisów o barwach i symbolach narodowych – zauważyła pani Patrycja Pawlak-Kamińska – rzecznika II Marszu Równości w Rzeszowie.

Warto też zauważyć, kontynuowała Pawlak-Kamińska, że ich argument o “przyjezdnych” robiących marsz to też kłamstwo. Zresztą dość zabawne w świetle tego, że Pan Buczek jest z Kolbuszowej, a inny Pan od kontry z Sokołowa. Nasz organizator to rzeszowianin, podobnie przewodniczący zgromadzenia i szef służby porządkowej oraz ja, jako rzeczniczka również, wszyscy jesteśmy z Rzeszowa.

Jeśli mówią o obronie tradycyjnej rodziny, to też chyba z teorii. Moja rodzina, ja i mój mąż, nasze dziecko, rodziny i dzieci współorganizatorów czują się zagrożone. Ludzie związani z narodowcami ideologicznie wylewają groźby i nienawiść w Internecie. Wolałabym by bezdzietni panowie nie pouczali mnie co jest zagrożeniem dla mojej rodziny – dodała Patrycja Pawlak-Kamińska.

 

[Aktualizacja godz. 14.10]

Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że Policja spisała dane uczestników pikiety z 5 czerwca.

- REKLAMA -