Skompletowany skład Resovii

fot. Asseco Resovia Rzeszów
- REKLAMA -

W dniu 6.05.2019 roku Asseco Resovia Rzeszów ogłosiła podpisanie umowy z nowym graczem i tym samym zakończenie kontraktowania zawodników do swojego składu na przyszły sezon. Został nim Nicolas Hoag.

Kanadyjczyk związał sie z klubem dwuletnim kontraktem. Jego ojcem jest obecny trener Kanady Glenn Hoag. W przeszłości grał min. w takich klubach takich jak Paris Volley, Trentino Volley czy Sir Safety Conad Perugia. W zeszłym sezonie grał również w polskim klubie, Stoczni Szczecin, ale na skutek upadku klubu przeniósł się do Włoch. Na swoim koncie ma mistrzostwo Francji (2014, 2015), Puchar Francji (2014, 2015), Super Puchar Francji (2014), wicemistrzostwo Włoch (2019) i Puchar Włoch (2019). Nicholas Hoag jest wielokrotnym reprezentantem Kanady, w barwach której wywalczył m.in. mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (2015), a także brązowy medal Ligi Światowej (2017).

W przyszłym seoznie na pozycji przyjmującego będzie rywalizował na tej pozycji z Rafałem Buszkiem, Tomasem Rouseauxu i Nicolasem Marchalem.

- REKLAMA -