Kto zdobędzie najlepszy wynik wyborczy? Ankieta na fb

Screenshot fb Rzeszów- moje miasto
- REKLAMA -

Ekipa fanpage Rzeszów – Moje miasto, przesłała do nas informację o zorganizowaniu na swojej stronie ankiety-plebiscytu między dwojgiem kandydatów, których – jak twierdzą autorzy fanpage –  wyłonili mieszkańcy Podkarpacia w sondażu GC Nowiny, jako najpoważniejszych pretendentów do zdobycia najlepszego wyniku wyborczego.

W momencie pisania tego newsa w plebiscycie na fb Rzeszów – moje miasto udział wzięło 408 facebookowiczów, z których 52% uznało, że zwycięstwo wyborcze odniesie lider podkarpackiej listy Prawa i Sprawiedliwości obecny europoseł Tomasz Poręba. Natomiast 48% glosujących uważa, że najlepszy wynik zdobędzie obecna europoseł Elżbieta Łukacijewska kandydująca z 10 miejsca podkarpackiej listy Koalicji Europejskiej.

Kurier Rzeszowski odpowiedział na apel Rzeszów – moje miasto w sprawie umożliwienia swobodnej wypowiedzi kandydującym w eurowyborach 2019. Na naszej stronie na fb znajdują się nadawane na żywo rozmowy z tymi kandydatami, którzy się do nas zgłosili. Ponadto znajdziecie u nas live’y z różnych akcji wszystkich komitetów wyborczych.

Screenshot fb Rzeszów- moje miasto

Wg ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego przy niskiej frekwencji Podkarpaciu przypadną 2 mandaty. Jeśli natomiast frekwencja będzie wysoka to z naszego regionu do PE przejdzie 3 osoby. Apelujemy więc do wszystkich. Nie ważne jakie masz poglądy, nie ważne na kogo chcesz głosować w niedziele – 26 maja – poświęć kilkanaście minut, idź do swojej komisji wyborczej, oddaj głos. To Twoje prawo ale też i obywatelski obowiązek, abyś później nie narzekał/a, że inni za Ciebie wybrali źle, albo głupio.

- REKLAMA -