Udana noc muzealna w Błażowej

Fot. Ł. Kotulak
- REKLAMA -

Noc muzeów w Błażowej zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Błażowskiej w Błażowej cieszyła się sporym powodzeniem odwiedzających.

W programie wieczoru i nocy każdy odwiedzający znalazł wiele atrakcji i niespodzianek, m. in. można było skorzystać z porady jak stworzyć drzewo genealogiczne, jak szukać krewnych. Porad udzielali fachowcy – pasjonaci. Zwiedzający mogli zobaczyć jak dawniej wyglądała izba chłopska, a jak pokój mieszczański. Podziwiać można również zrekonstruowane wiejskie kapliczki i inne przedmioty kultu religijnego. Wszyscy zwiedzający mieli zapewniony poczęstunek w menu m. in. chleb swojski, proziaki, dżem z czarnej porzeczki. Tradycyjnie wśród zwiedzających losowane były nagrody.

– Dziękujemy władzom samorządowym, radnym, mieszkańcom gminy i gościom, dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili. Wielu spośród Państwa przekazało nam kolejne eksponaty – cieszy się dr Małgorzata Kutrzeba – kustosz muzeum.

Muzeum mieści się w Domu Parafialnym w Błażowej. W muzeum zgromadzone są zabytki kultury materialnej, dokumenty, zabytki sztuki sakralnej, przedmioty codziennego użytku. Opiekujące się placówką Towarzystwo Miłośników Ziemi Błażowskiej poprzez lekcje regionalne w muzeum chce zainteresować młodych ludzi historią i społeczną działalnością, oraz promować miasto i gminę.

- REKLAMA -