Podsumowanie niedzielnej ulewy w Rzeszowie i okolicach

Fot. Sławomir Wojtowicz/OSP Hermanowa
- REKLAMA -

W niedzielę w Rzeszowie i okolicach Rzeszowa w szczególności w Hermanowej, Tyczynie, Chmielniku i Malawie wystąpiły intensywne opady deszczu.  Tzw. oberwanie chmury spowodowało wystąpienie z brzegów lokalnych potoków, osunięcia ziemi, podtopienia posesji. Na szczęście na posterunku czuwały ochotnicze Straże Pożarne.

W niedzielne popołudnie strażacy z Hermanowej po intensywnych opadach deszczu mieli pełne ręce roboty. W akcji były wszystkie trzy samochody. Do godziny 21.00 samochody brały udział w 14 zdarzeniach. Najtrudniejsza sytuacja panowała na granicy Hermanowej i Tyczyna gdzie z brzegów wystąpiła rzeka zalewając drogę powiatową. Duże ilości wody przelewały się przez przepusty i mostki. Działania polegały na zamknięciu drogi oraz udrażnianiu przepustów – poinformowała nas OSP Hermanowa.

Dziś Mł. bryg. Marcin Betleja poinformował nas o podsumowaniu wczorajszej akcji: – 64 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków burz, które przetoczyły się wczoraj nad naszym regionem. Większość naszych interwencji dotyczyła udrożniania przepustów drogowych i pompowania wody z zalanych posesji, piwnic i garaży. Najwięcej zgłoszeń odebraliśmy w powiatach rzeszowskim, kolbuszowskim i lubaczowskim. Około godz 15.30 otrzymaliśmy informacje o pożarze domu w Boguchwale. Okazało się, że w wyniku uderzenia pioruna zapaliło się poddasze. Mieszkańcy ewakuowali się z domu jeszcze przed przyjazdem strażaków. Słuchaj więcej na przesłanym nagraniu:

- REKLAMA -