Dwie nowe twarze w Asseco Resovii

- REKLAMA -

 

 

W dniu 17.05.2019 roku na konferencji prasowej pan prezes Krzysztof Ignaczak zaprezentował dwóch nowych zawodników Resovii Rzeszów: atakującego Zbigniewa Bartmana i przyjmującego Nicolasa Marechala. Obaj gracze są zresztą dobrze znani rzeszowskim kibicom siatkówki.

Zbigniew Bartman już w przeszłości występował w barwach rzeszowskiego klubu. Miało to miejsce w sezonie 2012/13. Wtedy przychodził do Resovii po udanych igrzyskach olimpijskich w Londynie. Dzisiaj już tak nie jest. W przeszłości występował w barwach min. AZS-u Częstochowa, Halkbank Ankara i Jastrzębskiego Węgla. Z Jastrzębskim Węglem w sezonie 2011/12 sięgał po srebrny medal na Klubowych Mistrzostwach Świata, zaś z Asseco Resovią zdobył mistrzostwo Polski. Sam zawodnik rozpoczynał swoją karierę seniorską na pozycji przyjmującego. Zaś w 2011 roku, ówczesny trener kadry Andrea Anastazi, przeniósł go z przyjęcia na atak podczas przymusowej absencji Mariusza Wlazłego w kadrze.

Drugi zawodnik, Nicolas Marechal także w przeszłości występował na parkietach PlusLigi. W sezonie 2013/14 występował w barwach Jastrzębskiego Węgla, z którym zdobył brąz w Lidze Mistrzów i brąz w krajowych rozgrywkach. W senonie 2014-2016 reprezentował zaś barwy PGE Skry Bełchatów, z którą zdobył dwa razy brąz PlusLigi. Z kadrą francuską zaś w roku 2015 zdobył złoto Ligi Światowej i Mistrzostwo Europy.

- REKLAMA -