KS Developres SkyRes Rzeszów ma nowego trenera

Fot. KS DevelopRes Rzeszów
- REKLAMA -

Sensacja! Sephane Aniga trenerem DevelopResu SkyRes Rzeszów!

Stephane Antiga w sezonie 2019/2020 poprowadzi rzeszowskie siatkarki. Francuski trener zastąpił na tym stanowisku Lorenzo Micelliego, który stracił to stanowisko po trzykrotnej porażce rzeszowskich siatkarek w półfinale z ŁKS Commercecon Łódź, w wyniku której Developres Rzeszów nie wszedł do finału.

– Wierzymy, że doświadczenie i umiejętności Stephane’a wyniesione z wieloletniej gry na boisku oraz prowadzenia drużyn grających o największe trofea, będą pozytywnym bodźcem dla naszego zespołu i pozwolą naszym zawodniczkom osiągnąć ambitne cele. Witamy trenera Antigę i z niecierpliwością czekamy na jego debiut w Lidze Siatkówki Kobiet! – napisał w oświadczeniu prasowym na stronie internetowej klubu.

Stephane Antiga jest bardzo dobrze znany polskim kibicom siatkówki. Jako zawodnik był graczem min. Paris Volley i PGE Skry Bełchatów. Z tym drugim zespołem zdobył cztery razy z rzędu mistrzostwo Polski, dwa razy Puchar ligi i dwukrotnie zdobył trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. Karierę trenerską rozpoczął w 2014 roku z przytupem, ponieważ zdobył z kadrą Polski Mistrzostwo Świata. W 2016 roku został trenerem kadry Kanady po rozwiązaniu kontraktu z nim przez PZPS. W 2017 roku z tą reprezentacją zdobył brązowy medal w Lidze Światowej.

- REKLAMA -