#InfoUrząd: OSP Tyczyn z nowym samochodem

Fot. PUW
- REKLAMA -

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w gminnych obchodach Dnia Strażaka w Tycznie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. św. Katarzyny i św. Trójcy. Następnie uczestnicy przemaszerowali na plac obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie  miał miejsce raport pododdziałów i podniesiono flagę państwową na maszt. Jednostka OSP w Tyczynie otrzymała również samochód pożarniczy, który poświęcono podczas uroczystości.

– Dobrze przygotowana i wyszkolona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej stanowi dla lokalnej społeczności gwarancję bezpieczeństwa. Bardzo często to właśnie Wy, strażacy ochotnicy, docieracie na miejsca zdarzenia jako pierwsi i rozpoczynacie akcję ratunkową. Aby zadania te wykonane były w odpowiedni sposób, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt oraz samochód, którym szybko i bezpiecznie pozwoli dotrzeć do celu. Jestem przekonana, że nowoczesny wóz strażacki, który dziś trafia w Wasze ręce usprawni działania niosące pomoc i ratunek okolicznym mieszkańcom. Niech jak najlepiej służy Wam podczas akcji ratowniczych i pozwala szczęśliwie wrócić do domu – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Wojewoda pogratulowała strażakom, którzy zostali odznaczeni i wyróżnieni za sumienne wykonywanie obowiązków i osiągnięte wyniki. Podziękowała za pełną zaangażowania służbę i nieustanną gotowość do niesienia pomocy w przypadku różnego rodzaju zagrożeń.

W uroczystości wzięli udział podkarpaccy parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej oraz służb mundurowych.

Fotorelacja z imprezy na fb Gminy Tyczyn

- REKLAMA -