Film Sekielskich – Tylko nie mów nikomu – 2 mln wyświetleń w 12 godzin

Mat. Bracia Sekielscy
- REKLAMA -

Znany polski dziennikarz i dokumentalista – Tomasz Sekielski 11 maja br. opublikował w serwisie youtube.com nakręcony wespół z bratem Markiem Sekielskim film dokumentalny pt. “Tylko nie mów nikomu“. W 12 godzin od premiery film “nabił” ponad 2 mln wyświetleń.

Film został sfinansowany ze składek publicznych, m.in. dzięki zbiórce na serwisie patronite i dlatego został udostępniony na yt jako dobro publiczne.

Autorzy filmu podają, iż w toku prac nad filmem zgłosiło się do nich wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. – Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna.

W opisie filmu znajdują się dane kontaktowe i szczegółowe informacje jak wesprzeć produkcje, nad którymi pracują bracia Sekielscy.

Film jest trudny, trzyma w napięciu, rodzi mnóstwo pytań. Przedstawia działania zwykłych z pozoru ludzi, którzy posiadając ogromny autorytet społeczny na przestrzeni dziesiątek, a pewnie i setek lat wcześniej robili dzieciom co chcieli, bo te dzieci nie miały ani wiedzy o seksualności, ani oparcia w dorosłych. Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić postępowanie tych, którzy krzywdzili i tych, którzy ich chronili! Więcej nie mam do dodania. Zamieszczam opinie ludzi kultury, którzy w bardziej wysublimowany sposób zrecenzowali ten film.

Krytyk filmowy Tomasz Reczek:

“Widziałem. 9/10. (…) Tylko nie mów, że nie masz siły obejrzeć tego filmu!” – skomentował krótko Tomasz Raczek i obiecał obserwującym jego profil internautom recenzję. [Aktualizacja g. 18.00 12.05.2019] Tomasz Raczek opublikował swoją recenzję na yt. Warto ją obejrzeć, przeto zamieszczam ją dla Was:

Pisarz i tłumacz Jacek Dehnel

Aktor teatralny Jacek Poniedziałek

Producent filmowy Andrzej Saramonowicz

Obejrzyjcie sami. Sprawdźcie jaki jest ten film

 

Abp Wojciech Polak – Prymas Polski i Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży – w oświadczeniu, które opublikował na portalu onet.pl  napisał m.in.: Trzeba wyjaśnić wszystkie sprawy. Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności.

 

Źródło: onet.pl

- REKLAMA -