#Live: wywiad z panią dr Ewą Leniart Wojewodą Podkarpackim

Fot. K. Mosiężny
- REKLAMA -

Specjalnie dla widzów i czytelników Kuriera Rzeszowskiego nasz wywiad live – bez cięcia, bez poprawek – z panią dr Ewa Leniart Wojewodą Podkarpackim.

Dr Ewa Leniart na co dzień znana jest jako Wojewoda Podkarpacki, ale też pochodząca  spod rzeszowskiej Dylągówki matka, doktor nauk humanistycznych, wykładowca uniwersytecki, osoba będąca zawsze blisko ludzi. Ewa Leniart podkreśla, że obejmując Urząd Wojewody Podkarpackiego uznała, że – Trzeba słuchać ludzi. Ludzie najczęściej wiedzą co jest im potrzebne, jakie problemy są dla nich najbardziej pilne, jakie wymagają natychmiastowego rozwiązania. 

Ewa Leniart lubi czytać książki, – od 3 lat wykorzystuje niezwykle momenty na czytanie, np. podróże do Warszawy, ten czas umożliwia mi przeczytanie 1 książki. Ewa Leniart lubi też oglądać seriale historyczne. Na wakacjach lubi fotografować. Podróżuje zarówno po Podkarpaciu jak i po Polsce i Europie. W podróżach zawsze znajduje czas na spotkania z ludźmi.

Podczas naszej rozmowy Ewa Leniart przedstawiała swoje spostrzeżenia na temat rozwoju młodych ludzi. Podała przykłady rozwiązań systemowych, które wprowadził ostatnio rząd Prawa i Sprawiedliwości – naszym celem jest stworzyć tak dobre warunki dla Polaków, dla młodych ludzi w szczególności, aby chcieli w kraju pozostawać. Chcemy dojść do standardu zachodniego, wzrost poziomu wynagrodzeń jest pierwszym krokiem.

Dr Ewa Leniart – w naszym wywiadzie – zaznaczyła, że rozwój Rzeszowa winien być przemyślany i wielowątkowy. Dalsza zmiana granic Rzeszowa na zasadzie wyrywania pojedynczych sołectw nie jest – zdaniem wojewody – wskazana dla funkcjonowania ościennych gmin. Wojewoda proponuje wybrać jeden kierunek poszerzania Rzeszowa – połączyć miasto z jedną wybraną gminą i w ten sposób kontynuować rozwój.

Wojewoda Leniart podkreślała znaczenie drogi S19, która będzie dla Podkarpacia tak ważna i tak nowoczesna jak szybkie drogi dla Chorwacji. Dzięki środkom unijnym powstanie niebawem rzeszowska kolej aglomeracyjna, która umożliwi w krótkim czasie dojazd do Rzeszowa z Dębicy, Mielca, czy Tarnobrzega. Zbudowane zostanie też kolejowe połączenie Rzeszowa z lotniskiem w Jasionce.

Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart mówiła też o swoich pomysłach na planowanie i budowę osiedli w Rzeszowie, organizację bus pasów i co równie ważne – budowę południowej obwodnicy Rzeszowa.

Te i inne zagadnienia omówiliśmy z panią wojewodą dr Ewą Leniart w naszym wywiadzie. Koniecznie obejrzyj całość!

 

 

- REKLAMA -