#InfoKuria: NOC KONFESJONAŁÓW w Rzeszowie

- REKLAMA -

NOC KONFESJONAŁÓW odbywa się w Rzeszowie już po raz kolejny i nie traci na swej sile oraz frekwencji. Kierowana jest szczególnie do współczesnego, zabieganego, zapracowanego człowieka i daje mu możliwości wyspowiadania się w niestandardowych godzinach nocnych. Jest to również próba dotarcia do osób żyjących na co dzień poza wspólnotą Kościoła, którzy funkcjonują tylko w wymiarze doczesności, na duchowym pustkowiu i nie korzystają ze zwyczajnych praktyk realizowanych w parafiach. Powodem takich postaw nie jest jedynie ich zła wola czy lenistwo lecz również współczesny styl życia. Dlatego akcja ta ma na celu przede wszystkim troskę o ich duchowy wymiar przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

W akcję NOC KONFESJONAŁÓW zaangażowanych jest 54 kapłanów wraz z biskupem Janem Wątrobą. Pomimo tak intensywnego czasu pracy w parafiach zasiądą oni w konfesjonałach kościołów stacyjnych, by pełnić swój nocny dyżur spowiedzi.

NOC KONFESJONAŁÓW w Rzeszowie odbędzie się z Wielkiej Środy na Wielki Czwartek (17-18.04.2019) od godziny 21.00 do 6.00 rano.
Ze spowiedzi można będzie skorzystać w trzech kościołach:
– św. Jadwigi królowej przy ulicy Rejtana 21 (akademicki)
– św. Stanisława i św. Wojciecha, Plac Farny 5
– św. Józefa przy ulicy Partyzantów 38, Staromieście

Dyżur spowiedzi w wymienionych kościołach pełni po trzech kapłanów równocześnie.

Polecamy modlitwie spowiadających tej nocy kapłanów oraz wszystkich wiernych proszących o Boże Miłosierdzie.

Źródło strona diecezji rzeszowskiej

- REKLAMA -