XII Dni Polonistyki i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim

- REKLAMA -

Wspólne świętowanie Polonistów i Dziennikarzy w pierwszy dzień cieszyło się liczną obecnością studentów, wykładowców oraz wielu zaproszonych gości. Jedną z atrakcji tego dnia była debata na temat “Blasków i cieni pracy dziennikarza”, którą poprowadzili studenci.
Uczestniczyli w niej: red. Grzegorz Boratyn – TVP3, red. Małgorzata Bujara – “Gazeta Wyborcza”, red. Andrzej Sroka – Polskie Radio Rzeszów, red. Grażyna Bochenek – Polskie Radio Rzeszów,red. Beata Pukło – Telewizja Głusi, red. Stanisław Sowa – “Nowiny”, red.Natalia Wojtowicz – gość specjalny z Ukrainy.
Podczas debaty można było usłyszeć o doświadczeniach zaproszonych gości. Padło wiele cennych informacji odnośnie pracy dziennikarza w różnych mediach.

Studenci chętnie korzystali z warsztatów prowadzonych przez osoby doświadczone w pracy dziennikarza, ale i wykładowców uniwersytetu.Tematy poruszane to m.in “Pitching – sztuka uwodzenia słowem” –mgr Małgorzata Bożek, “Zarządzanie reputacją i wizerunkiem w internecie” – dr Jarosław Kinal )i wiele innych.

Z okazji święta swoją premierę miała sztuka w wykonaniu teatru studenckiego STOS pt. “Moralność pani Dulskiej” w reż. Anny Demczuk – aktorki Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Wisienką na torcie pierwszego dnia XII Dni Polonistyki i Dziennikarstwa był przegląd pod tytułem “Student potrafi” #XIIDPiD w którym swój talent wokalny zaprezentowało dziewięciu studentów.

Jutro kolejny dzień celebrowania, który przyniesie wiele atrakcji m.in. pokaz filmów studenckich, konkurs recytatorski, spotkanie z pisarką z Podkarpacia – Magdaleną Louis oraz projekcja filmów i spotkanie z Grupą Filmową Darwin.

- REKLAMA -