#InfoUrząd: KOWR informuje o zasadach konkursu “Bitwa Regionów”

- REKLAMA -

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach działań promocyjnych, przy wsparciu i pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje ogólnopolski konkurs kulinarny mający promować najlepsze tradycyjne potrawy z całej Polski.

BITWA REGIONÓW jest konkursem skierowanym do Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji skupiających Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń skupiających kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych.

Kultywowanie bogactwa i różnorodności lokalnych smaków, przez KGW, które zdaniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, są: ambasadorkami “kulinarnych tradycji regionów” jest ważnym elementem podtrzymania różnorodności receptur potraw.

OT KOWR Rzeszów, mając na uwadze dbałość o pełną reprezentację kulinarnego bogactwa Podkarpacia, zwraca się do Państwa z prośbą o umieszczenie na tablicy ogłoszeń informacji o konkursie oraz przekazanie jej zainteresowanym Kołom Gospodyń Wiejskich.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca 2019 r., za pomocą formularza konkursowego dostępnego na stronie www.bitwaregionow.pl. Konkurs będzie składał się z III etapów. Organizator przedstawi do 15 kwietnia 2019 r. od 6 do 10 najlepszych KGW z Podkarpacia, które zmierzą się w II etapie w dniu 9 czerwca w Górnie. Finał odbędzie się w Poznaniu podczas targów 11 Smaki regionów” 28-30 września 2019 r.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na powyższej stronie internetowej oraz pod numerem tel. 17 85 37 883.

Źródło: strona Gminy Chmielnik

- REKLAMA -