- REKLAMA -
W Ewangelizacji chodzi o Osobę Jezusa, a my za dużo mówimy o Kościele, a za mało o Jezusie. Ewangelizacja, czyli jak przekazywać wiarę, to największy problem współczesnego chrześcijaństwa – Arcybiskup Grzegorz Ryś.
O problemach chrześcijaństwa, o nadmiernym przywiązaniu polskich biskupów do doktryny, braku miłości i czułości wśród ludzi oraz o sposobach na internetowych hejterów dyskutowali w Filharmonii Rzeszowskiej ks. abp. Grzegorz Ryś oraz publicysta Szymon Hołownia. Spotkanie prowadził poeta, Wojciech Bonowicz.

21 stycznia 2019 r. na zaproszenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania przyjechali do Rzeszowa znamienici goście, aby wspólnie spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie – z jakimi problemami boryka się dziś Kościół i jakie błędy popełniają ci, którzy stoją na jego czele. Spotkanie „W labiryncie świata” zainaugurowało cykl paneli dyskusyjnych, który Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania będzie realizować wraz z Klasztorem Ojców Dominikanów w Rzeszowie, we współpracy z “Tygodnikiem Powszechnym”.

Na spotkanie przyjechali z Krakowa współorganizatorzy cyklu: Wydawca i Prezes Zarządu Tygodnika Powszechnego, Jacek Ślusarczyk oraz Aleksander Kardyś, Prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego. Na wypełnionej do ostatniego miejsca sali filharmonii było wiele znamienitych osobistości, między innymi Ojciec Artur Gałecki, przeor klasztoru Dominikanów, a Prezydenta Miasta Rzeszowa reprezentował Henryk Wolicki. Prezydenta WSIiZ, prof. Tadeusza Pomianka widownia nagrodziła gromkimi brawami dziękując w ten sposób za pomysł, inicjatywę i realizację cyklu spotkań „W labiryncie świata” i „Wielkie pytania w nauce”. W imieniu Prezydenta i swoim własnym wszystkich gości powitał ze sceny Rektor WSIiZ dr Wergiliusz Gołąbek.

Więcej: http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/18390,o-problemach-wspolczesnego-chrzescijanstwa.html

- REKLAMA -